A korszerű hídépítés a jövőorientált, tudatos infrastruktúratervezés egyik meghatározó eleme. Az acélhidak tág teret biztosítanak a tervezőknek és építtetőknek a funkcionalitásuk mellett a fenntarthatóság, az esztétika és design elképzeléseik megvalósításához is. Cégünk ebben az Önök teljeskörű partnere.

Cégünk tevékenysége kiterjed acélszerkezetű hidak tervezésére, gyártására és szerelésére mind a hazai, mind a nemzetközi piacokon. Egyedileg, az Ön igényeinek megfelelően nyújtjuk szolgáltatásainkat. Bármilyen minőségi követelményekkel állunk is szemben, mi kielégítjük acélszerkezet-gyártási és szerelési igényeit!

Hídépítés

A rögzített hidak ívhidak, függőhidak vagy ferdekábeles hidak. Akár gyalogos, akár közúti vagy autópálya, akár vasúti közlekedés számára, a rögzített hidak adják az épített hidak nagy részét, erre példa a Berkó-híd.

Referenciák

A mozgatható hidakat főként vízi utak vagy kikötői bejáratok keresztezésére használják, hogy garantálni tudják a zavartalan hajóforgalmat. Példaként említendő itt a hamburgi Rethebrücke. A Német Acélépítési Díjjal kitüntetett mozgatható híd fontos infrastrukturális csomópont Hamburg kikötőjében. Az „ARGE Rethebrücke” konzorcium tagjaként az MCE Nyíregyháza Kft. közreműködött az acélszerkezet gyártásában és összeszerelésében.

Referenciák

Annak érdekében, hogy a híd megfeleljen az alacsony karbantartási igényű hídépítési igényeknek, különösen a fejlődő és feltörekvő országokban, az MCE egy új „moduláris hidak” rendszert fejlesztett ki egy többéves folyamat során. A design a legkorszerűbb, gazdaságos öszvérhíd konstrukción alapul. A moduláris felépítés lehetővé teszi az egyes alkatrészek egy- vagy többnyílású hídként történő felhasználását.

0 Év
0 Ország
0 Projekt
0 Acél (ezer tonna)

Berkó híd

Projekt: A projekt kiterjedt az acélszerkezet gyártására, korrózióvédelmére és előszerelésére.
Súly: 1.450 tonna
Megrendelő: NIF Zrt.
Építési időszak: 2017-2018
Helyszín: M8 gyorsforgalmi út Vasszentmihály környékén

Az M44-es gyorsforgalmi út az ország dél-keleti régiójának fontos útvonala, az útszakaszon a Berkó híd biztosít átkelést a Kőrös folyó felett. Az 1.450 tonnás acélszerkezet gyártását és előszerelését 2017-2018-ban valósította meg az MCE Nyíregyháza Kft.

BAB A30 Autópálya hidak Bad Oeynhausen

Projekt: A projekt kiterjedt a híd acélszerkezetének részgyártására és szerelésére.
Súly: 2.645 tonna
Megrendelő: Landesbetrieb Straßenbau Nordrhein-Westfalen
Építési időszak: 2011-2012
Helyszín: Bad Oeynhausen, Németország

Közlekedési könnyítés Európa egyik legforgalmasabb régiójában. A Bad Oeynhausen körüli A30-as autópálya hiányosságainak megszüntetése során a keleti és nyugati végén feltűnő hídszerkezetek épültek a Werre folyón történő átkeléshez. Az eltérő domborzati peremviszonyok ellenére mindkét műtárgy egységes tervezési koncepcióval rendelkezik, így harmonikusan illeszkedik a környező tájba.

Adomi híd

Projekt: A projekt kiterjedt a híd acél pályaszerkezetének gyártására és szerelésére.
Súly: 800 tonna
Megrendelő: Ghana Highway Authority
Építési időszak: 2012-2014
Helyszín: Atimpoku, Ghána

Ghána déli részén található, Atimpoku városban az Adomi híd, amely így Ghána keleti régióját, valamint a Volta folyó és tó térségét köti össze. A hídat 1956-57-ben építették, s a 2010-es évektől az elhasználódása révén már felújításra szorult. A híd rehabilitációjának kivitelezését a Ghana Highway Authority megbízásából anyavállalatunk, az MCE GmbH nyerte el, alvállalkozóként az új elemek gyártását és szerelését cégünk végezte el.

Rethebrücke

Projekt: Kétszárnyú nyitható közúti és kikötői vasúti híd, cégünk a közúti híd acélszerkezet gyártását és szerelését végezte el, beleértve a korrózióvédelmet is.
Súly: 1.100 tonna
Hossz: 136 méter
Megrendelő: Hamburg Port Authority
Építési időszak: 2012
Helyszín: Hamburg, Németország

A Rethebrücke a 104,20 méteres fesztávjával Európa legnagyobb nyitható hídja. A híd üzembe helyezésével 20-ról 64 méterre nőtt a hajózási átjáró szélessége. A közúti és kikötői vasúti forgalom külön felépítményeken bonyolítható le. A Rethebrücke innovatív design-ja elnyerte a 2020. évi Német Hídépítési Díjat.

M8 vasszentmihályi völgyhíd

Projekt: A projekt kiterjedt az acélszerkezet gyártására, korrózióvédelmére és szerelésére.
Súly: 1.050 tonna
Megrendelő: NIF Zrt.
Építési időszak: 2018-2020
Helyszín: M8 gyorsforgalmi út Vasszentmihály környékén

A magyar-osztrák határforgalom fontos láncszeme a Szentgotthárd melletti M8-as völgyhíd, amely új tranzit csomópontként gyors és zavartalan utas- és teherforgalmat tesz lehetővé Graz környéke és Délnyugat-Magyarország között. Az 1050 tonnás szerkezetet 2018 és 2020 között valósította meg az MCE Nyíregyháza Kft.